CELOROČNÍ STÁŽE ŽÁKŮ STROJÍRENSKÝCH OBORŮ | FERRAM STROJÍRNA

česky english

CELOROČNÍ STÁŽE ŽÁKŮ STROJÍRENSKÝCH OBORŮ

V období od srpna 2023 do června 2024 se v naší společnosti realizoval „Program na podporu stáží žáků a studentů ve firmách 2023“, který byl spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Stáže se účastnili dva studenti Střední školy Technické, Kolofíkovo nábřeží 51, Opava, jeden z oboru Mechanik seřizovač a druhý oboru Strojní mechanik. Studenti měli možnost prakticky poznat reálné prostředí výrobních procesů a postupů na úseku Svařovna a Obrobna, teoreticky i prakticky se detailněji seznámit s výkresovou dokumentací, strojním vybavením, nářadím a nástroji. 

Student v oboru Mechanik seřizovač se mohl seznámit jak se základy vrtání, frézování i obrábění na CNC strojích, tak i se základy programování v systému Heidenhain. Student oboru Strojní mechanik měl možnost si osvojit práci zámečníka a svářeče, seznámit se s ručním opracováváním výrobků pilováním, řezáním, rovnáním, ohýbáním, broušením, upínání, přistehováním a s praktickými příklady jednotlivých technik svařování. Oba studenti měli možnost prakticky trénovat čtení technických výkresů a získat zkušenosti při výběru vhodných nástrojů a nářadí. Prakticky si vyzkoušeli i použití různých měřicích a zkušebních přístrojů a získávali tak zkušenosti s měřením a kontrolou jednotlivých vyrobených položek dle výkresové dokumentace.

V průběhu své stáže měli studenti přidělené odborníky z praxe (mentory), kteří je v průběhu celého roku prakticky s činnostmi na daném pracovním místě seznamovali, učili, upozorňovali na chyby a poskytovali jim informace o správných výrobních postupech.

Cíl stáže byl zcela naplněn. Výběr studentů na stáž a jejich zájem o strojírenství byl pro zapojení do spolupráce zásadní. Po ukončení svého studia na střední škole nastupuje jeden student do hlavního pracovního poměru ve FERRAM, a.s. a druhý pokračuje dále ve studiu na vysoké škole. 

Projekt „Program na podporu stáží žáků a studentů ve firmách 2023“ je ve FERRAM, a.s. spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

 

                                                                            

Soubory ke stažení

Stáže 2024_text_MSK (velikost: 720kB, typ: DOCX)

  •   V současné době aktuálně hledáme nové zaměstnance na tato pracovní místa: LAKÝRNÍK OBSLUHA OHRAŇOVACÍHO LISU OBSLUHA TRYSKACÍHO BOXU OBRÁBĚČ/-KA...


 

FERRAM, a.s.

Sídlo:


Drahobejlova 2391/13
190 00 Praha - Libeň
Czech Republic

FERRAM, a.s.

výroba:


Vávrovická 275/89
747 07 Opava,
Vávrovice Czech Republic

IČO: 25817370
DIČ: CZ25817370
telefon +420 553 608 608 fax +420 553 608 609 e-mail info@ferram.cz

 

O NÁS

VÝROBNÍ PROGRAM

AKTUALITY

REFERENCE

PROJEKTY

KARIÉRA

KONTAKT

 facebook LinkedIn

  

Naši partneři:  smith ferram      sdst   Střední škola technická Opava

esf   evropská unie   OPPI