SPOLUPRÁCE S MORAVSKOSLEZSKÝM KRAJEM - STÁŽE | FERRAM STROJÍRNA

česky english

SPOLUPRÁCE S MORAVSKOSLEZSKÝM KRAJEM - STÁŽE

 

Ve společnosti FERRAM, a.s. se v období od srpna 2022 do května 2023 realizoval projekt „Program na podporu stáží žáků a studentů ve firmách 2022“, který byl spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Stáže se účastnili dva studenti Střední školy technické, Kolofíkovo nábřeží 51, Opava oboru Mechanik seřizovač, kteří byli metodicky vedeni odborným mentorem. Během 10 měsíců měli studenti možnost prakticky poznat reálné prostředí výrobních procesů a operací na úseku Obrobna, teoreticky i prakticky se detailněji seznámit s výkresovou dokumentací, strojním vybavením, nářadím a nástroji. 

Studenti získali základy vrtání, frézování i obrábění na CNC strojích, včetně programování v systému Heidenhain. Následovalo průběžné plnění technických úkolů např. vytváření technologických postupů na zadní strany interní výkresové dokumentace, návrhy na jakém výrobním stroji, s jakým nářadím a nástroji je možné daný výrobek vyrábět, a to s průběžnou konzultací a zpětnou vazbou mentora k řešení správných výsledků, upozornění na chyby a výrobní možnosti.

V rámci celkového hodnocení je nutné vyzdvihnout především získání praktických zkušeností zapojených studentů.

Rychlejší adaptace na pracovní místo dle potřeb společnosti již v průběhu studia a zájem studentů o oblast strojírenství plně naplnilo cíl stáže. Jeden student nastupuje do hlavního pracovního poměru ve FERRAM, a.s. a druhý plánuje prohloubit získané znalosti a zkušenosti na vysoké škole. 

                                  

Soubory ke stažení

PROJEKT NA PODPRU STÁŽÍ 2022/2023 (velikost: 1487kB, typ: PDF)

  •   V současné době aktuálně hledáme nové zaměstnance na tato pracovní místa: MANIPULANT - VYSOKOZDVIŽNÝ VOZÍK KONSTRUKTÉR JUNIOR LAKÝRNÍK...


 

FERRAM, a.s.

Sídlo:


Drahobejlova 2391/13
190 00 Praha - Libeň
Czech Republic

FERRAM, a.s.

výroba:


Vávrovická 275/89
747 07 Opava,
Vávrovice Czech Republic

IČO: 25817370
DIČ: CZ25817370
telefon +420 553 608 608 fax +420 553 608 609 e-mail info@ferram.cz

 

O NÁS

VÝROBNÍ PROGRAM

AKTUALITY

REFERENCE

PROJEKTY

KARIÉRA

KONTAKT

 facebook LinkedIn

  

Naši partneři:  smith ferram      sdst   Střední škola technická Opava

esf   evropská unie   OPPI